Seyyar Gazete | Gazeteler, Haber, Kadın, Magazin, Sağlık, Hayata Dair

Trafikte Kurban Bayramı tatili yoğunluğu

Vatandaşlar Kurban Bayramı tatili için yola çıkmaya başladı. Özellikle İstanbul çıkışı TEM’in bazı bölgelerindeki yoğunluğun ilerleyen saatlerde daha da artması bekleniyor.

Trafikte Kurban Bayramı tatili yoğunluğu
362 views
17 Ağustos 2018 - 18:10

Kurban Bayramı‘nın 9 günlük tatili bugün başlıyor. İstanbul‘da bugün çok sayıda kişinin tatil için yola çıkması bekleniyor.

Kentte trafik yoğunluğu da artmaya başladı. Özellikle köprüler ve Mahmutbey gişelerinde yoğunluk yaşanıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)’nin haritasına göre trafik yoğunluğu saat 17.30 itibariyle yüzde 47’ye ulaşmış durumda.

Trafiğin ilerleyen saatlerde daha da artacağı öngörülüyor.

TEM DE YOĞUN

Sabah saatlerinde yola çıkan sürücüler ise TEM Otoyolu’nun Bolu kesimi Ankara istikameti ile Gerede Karadeniz karayolunda yoğunluk oluşturuyor.

Karayolları ve trafik ekipleri, yolun ulaşıma kapanmaması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Ekipler, otoyoldaki yoğunluğun akşam saatleri ile yarın artmasının beklendiğini belirtti.

Otoyolda meydana gelen yaralamalı ve hasarlı kazalar nedeniyle de trafik akışı zaman zaman aksıyor.

Otoyolun Ankara – İstanbul kesiminde ise ulaşım normal seyrinde devam ediyor.

FERİBOT KUYRUĞU

Ege ve Edremit Körfezi yönüne giden tatilciler ise Bandırma Feribot İskelesi’nde yoğunluk oluşturdu.

Bandırma Feribot İskelesi’ne yanaşan feribottan inen tatilcilerin araçları nedeniyle uzun kuyruklar oluştu. Yoğunluk, kent içi trafiğinde de aksamalara yol açtı.

SEFER SAYILARI ARTIRILDI

İstanbul Deniz Otobüsleri AŞ’nin (İDO), İstanbul (Yenikapı)-Balıkesir (Bandırma) arasında normalde 4 olan günlük sefer sayısı, 8’e çıkarıldı. Aynı hatta, ayrıca 4 deniz otobüsü seferi de gerçekleştirilecek.

Bayram yoğunluğunun yaşandığı hızlı feribotların bir günde İstanbul’dan Bandırma’ya bin 600 araç ve 8 bin yolcu taşınması bekleniyor.

Bandırma İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yoğun bayram trafiğinde sürücüleri dikkatli olmaları ve trafik kurallarına uymaları konusunda uyardı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.